اتوماسیون اداری |  اتوماسیون |  سازمان الكترونیكی

                                                             http://www.baridsoft.ir/images/baridsoft-logo.png


حتما در چند سال اخیر بارها واژه Paperless (بدون كاغذ) را از رسانه­ها و همچنین افرادی كه سعی در حذف كاغذ از سیستم­های اداری دارند شنیده­اید. در واقع با پیشرفت تكنولوژی و وجود عصر ارتباطات بسیار بدیهی است كه به سمتی پیش برویم كه تا حد ممكن مسائل اداری و شخصی را بدون وجود كاغذ انجام دهیم. از این رو شركت برید سامانه نوین، سازمان الكترونیك برید را جهت حذف كاغذ در گردش مكاتبات و اسناد طراحی نموده است.

چنانچه  از نام اتوماسیون بر می­آید به مجموعه­ای از فعالیت‌ها و ساختارها اطلاق می­شود كه به هدف خودكار كردن روالهای عملیاتی در سازمانها و حذف مراحل زائد دستی طراحی می­شود. در این روال­ تا جائی كه ممكن است از تاثیر فرآیندهای دستی و محدودیت‏هایی كه به ازای روال‏های دستی در سیستم منظور می­شود جلوگیری می­شود و سعی می­شود  تا با وارد كردن مفاهیم جدید و فراروندهای تكنولوژیك از انجام كارهای مستمر و خسته­كننده جلوگیری شده و پرسنل سازمان نقش سازنده­تری را در روال گردش عملیات و اسناد ایفا نمایند. با این روش همواره سازمان پویایی خود را حفظ خواهد كرد و علاوه بر آن بهینه سازی عملیاتی و ساختاری در نحوه عملكرد سازمانها بوجود خواهد آمد كه تاثیر مستقیمی بر روی هزینه و زمان صرف شده در سازمانها و بنگاه­های اقتصادی خواهد داشت.

سازمان الكترونیكی یكی از جدیدترین و كلیدی­ترین دستاوردهای عصر دیجیتال محسوب می­شود. این دستاورد پایه­ای­ترین فعالیتهای سازمانها و بنگاههای اقتصادی را هدف قرار داده است و می‏كوشد با بهینه­سازی ساز و كارها و فعالیتهای موجود، سازمان را به بالاترین سطح كارایی موجود برساند. این كار به طراحان و تحلیل‏گران سیستم‏ها و روش‏ها، در سازمان این امكان را می‏دهد تا بدون توجه به گستردگی و توزیع مكانی سازمان، تعداد نیروی انسانی و حجم تراكنش‏های آن سازمان، به برنامه‏ریزی و طراحی و پیاده‏سازی محیط‏های عملیاتی در سازمان بپردازند. بنابراین این سیستم، سازمان‏ها را به صورت یك نهاد فعال‏تر در عرصه تغییر در ساختار سازمان و بهینه‏سازی روش‏های سازمانی هدایت خواهد كرد.
[ دوشنبه 13 مهر 1394 ] [ 06:18 ب.ظ ] [ سعید امیدی ]

[ نظرات() ]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات